Projekt RDS
Den veřejné dopravy - 10 let EGRONETU

O projektu

Rozvojový dopravní svaz (RDS) pro Vás připravil akci s názvem

"Den veřejné dopravy - 10 let EGRONETU".

V sobotu dne 29. května 2010 můžete využít bezplatnou dopravu jak moderními, tak historickými vozidly na zvláštních linkách za účelem prohlídky památek a zajímavých míst Karlovarského kraje. Akce bude probíhat v době od 9:00 do 18:00 hod. na terminálu Dolního nádraží v Karlových Varech, na autobusovém nádraží v Sokolově a Chebu, v železniční stanici Mariánské Lázně. Odtud budou bezplatně vyjíždět zvláštní vlaky a autobusy k vybraným památkám a zajímavým místům Karlovarského kraje.

Každá ze zvláštních linek bude označena velkými písmeny od A do M.

Zvolenými památkami jsou hrad a zámek Bečov nad Teplou, hrady Loket, Seeberg, Hartenberg, Hauenštejn (Horní Hrad), zámky Lázně Kynžvart, Chyše, Klášter Teplá, přírodní rezervace SOOS, průmyslová vyhlídka dolů Družba a Medard, naučná stezka a lovecký zámeček Kladská, statek Bernard. Kromě zvláštních vlaků a autobusů budou v provozu pravidelné vlaky a linky veřejné dopravy, kterých může veřejnost využít k přepravě v rámci celého Karlovarského kraje.
Pro přepravu na pravidelných linkách a vlacích v oblasti EgroNet si budou moci cestující dne 29.5.2010 zakoupit jednodenní jízdenku EgroNet, která pro tento den platí pro 2 dospělé osoby a čtyři děti do věku 14-ti let včetně. Dva dospělí cestující či rodina tak ušetří 50% na jízdném, neboť si nemusí kupovat dvě jednodenní jízdenky EgroNet.

Hlavním lákadlem pro cestující veřejnost bude zajisté jízda parního vlaku Českých drah, a.s. z Mariánských Lázní do Bečova nad Teplou, dále jízda fotobusu k tomuto parnímu vlaku z Františkových Lázní, Chebu, Mariánských Lázní do Teplé a Bečova nad Teplou. Také jízda historického autobusu Škoda 706 RTO společnosti Autobusy Karlovy Vary, a.s. na trase ze Sokolova přes Loket do Bečova nad Teplou bude pro cestující veřejnost velmi zajímavá. Každý cestující při nástupu do dopravního prostředku obdrží bezplatně pamětní jízdenku. Tato jízdenka jej opravňuje k bezplatnému cestování za pamětihodnostmi a při prokázání se touto jízdenkou u vstupu na památky může cestující využít zlevněné vstupné nebo si bude moci prohlédnout za běžné vstupné prostory, které nejsou obvykle součástí zvolených okruhů.

Speciální akce zdarma:

Výlety se zvýhodněným vstupným:

Ostatní výlety:

Projekt je uskutečněn ve spolupráci s Euregiem Egrensis a je hrazen Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj, programu Cíl 3, který podporuje přeshraniční spolupráci mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko a za přispění Karlovarského kraje.

Neváhejte, přijďte a udělejte si krásný výlet.

 

Zpráva o realizaci

Reklamní spot k projektu

Partner projektu:

ZV ÖPNV Vogtland

Odkazy na památky:

hrad a zámek Bečov

hrad Loket

hrad Hauenštejn

hrad Seeberg

hrad Hartenberg

zámek Kynžvart

zámek Chyše

klášter Teplá

rezervace SOOS

lovecký zámeček Kladská

statek Bernard

 

 

Ke stažení:

mapka jednotlivých linek

 

Plakát

Leták